за нас

компанијата

Хенан Huatai Петрохемиски Опрема копродукции, Ltd е лоцирана во број 271 Huanghe авенија во Њујорк, Xinxiang Град.

Huatai има Класа А котел, лиценца за производство Класа А2 садовите под притисок, инсталација котел класа II, ретро fi т, лиценца за одржување одобрени од страна на Државната администрација за надзор на пазарот и администрација на Кина Народна Република и CE сертификати fi катјони од страна на Европската унија. Huatai е fi rst еден во регионот да помине ISO 9001 меѓународните систем за квалитет ISO 14001 управување со животната средина и OHSMS 18001 здравјето и безбедноста систем за управување со сертификати fi катјони.

Huatai има регистрирано капитал од 60 милиони јуани, со површина од 55000㎡, изградба на површина од 30,000㎡, вкупната актива од 117 милиони долари и има повеќе од 220 вработени, вклучувајќи и повеќе од 60 високи инженери, инженери, сметководители, техничари и другите вработени со средни и високи титули или професионална квали fi катјони, тие биле ангажирани во котли за производство на повеќе од 20 години.

SAM_1314
сертификат (6)
сертификатот (1)

Huatai има напредна технологија на производство и опрема во котел за производство на индустријата, строги и стандардизирани процедури инспекција. Главната опрема се: мембрана обработка ѕид линија, серпентина обработка на цевки линија, цевка тема автоматска линија за производство, прстен надолжно цвест автоматско заварување линија, големи NC плоча тркалање машина, подемен ЦПУ дупчење машина, цевки плоча автоматска машина за заварување, крстот рака заварувач, лифт маса, автоматски се врти платформа, CNC машина за сечење, ЦПУ цевка виткање машина, ЦПУ сечење машина, ЦПУ виткање машина, материјал машина за испитување, металографски микроскоп, Х-зраци ет aw откривање инструменти, големи термичка обработка печка, MDG50 / 20 подемен кран, 10- 32 t мост кран, вертикална бормашина, хоризонтална струг, фреза, мелење машина, сечење  машината, sandblasting, анти-корозија, сликарство соба и така на повеќе од 200 комплети. Особено на автоматска линија за производство на навој отпадните цевка е fi rst оној што се користи во котел индустрија.

Huatai има широк спектар на таленти, потпирајќи се на силна технологија и опрема предности секогаш предвид квалитетот на производот, како животот на претпријатието. Главните производи се: WNS серија oil- fi црвена гас котел; SZS серија oil- fi црвена гас котел; YYW серија oil- fi црвена гас органски топлина превозникот котелот; DZL серија школка котел; SZL серија вода цевка котел; вакуум топла вода котел; целосна претходна коагулација модул кондензација гас котел; биомаса гориво котли; посебен отпад топлина котел; висок притисок електрода котел; електромагнетни котел; греење котел; ет uidized креветот котел; централа котел; автоклав и садови под притисок на различни специфична катјони.

Huatai има воспоставено строга меѓународен систем за квалитет, контрола на секој линк од материјал купување на технолошкиот процес и да ја задржите строга фокус на квалитетот на производот, па квали стапка fi ед на компанијата секогаш се одржува на 100%. Од своето основање, компанијата се стреми да владеат, се придржуваат до научните иновации и строги управување дома и постојано подобрување на свеста услуги дома и во странство. Постојано подобрување на квалитетот на услугата, се потпира на специјализирани за производство и напредна опрема предности за да се исполнат постојано зголемување на потребите на клиентите. Производи се широко распространети во Јапонија, Малезија, Бугарија, Полска, Африка, Блискиот Исток и од други земји и региони.

"Најголема искреност" е нашиот бизнис филозофија, искрени кон клиентите, дилери, како и на јавноста. Верата движи планини, HUATAISHARES со нетрпение очекува да соработува со вас!

aaa
сертификат (3)
сертификат (4)
сертификат (5)

Send your message to us:

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас