Избрана Производи

Специјализираат во котел опрема
 • Biomass Boiler
 • Thermal Oil Heater
 • Gas Oil Boiler

Зошто Изберете нас

Специјализирана за опрема за котли

Huatai Петрохемиски Опрема копродукции, ООД

1 (1)
HTS котли Петрохемиски Опрема Co
HTS котли воспоставува долгорочна соработка со неколку научни дизајнирање институти, како што се Кина Ксиан институт за истражување на јаглен термоцентралата Институт за истражување, Шандонг топлинска енергија и електрична енергија дизајнирање институт, Тијанџин термо дизајнирање институт CO., LTD. Како и гради поволна соработка односи со некои колеџи и универзитети, вклучувајќи Меѓународниот универзитет, Ксиан Jiaotong универзитет, Харбин институт за технологија, Huazhong на Универзитетот за наука и технологија, итн, кои се постојано воведува меѓународни напредна технологија, истражување и развој на резултатите за да се постигне напредно ниво на висока термичка ефикасност, заштеда на енергија, производи за заштита на животната средина, која им помага на HTS котли подобрување на целокупната сила значително и снабдување со ... 【】 повеќе
 • претпријатие стил
 • сертификација
 • случај на клиентите
 • 1 (1)

  последните

  ВЕСТИ

  • Huatai копродукции, Ltd има добиено производство квалификација на 7sets за 10 тон WNS ниски азот парни котли преку наддавање

   Huatai копродукции, Ltd има добиено производство квалификација на 7sets за 10 тон WNS ниска котли азот пареа преку наддавање. Овој проект е да се примени на загревање на северозападната граница одбрана. Нашата компанија е технички истражување и развој, производство, испитување квалитет, proje ...

  • Huatai ограничена со Сподели Ltd одговори позитивно на повикот на "еден појас и еден пат" иницијатива

   Huatai ограничена со Сподели Ltd одговори позитивно на повикот на иницијатива "еден појас и еден пат". Соработка со Sinopec група да се заврши за производство на ПВЦ комплексен проект во Узбекистан. За долго време, Huatai копродукции, Ltd има изградено модерен котел куќа со висока ефикасност и ен ...

  • Huatai и централна болница Xinxiang достигна пријателски и кооперативни односи

   Соочувајќи се со проширување на медицински скала, Xinxiang централната болница одлучи да воведе парни котли заштита на животната средина со природен гас како гориво, кои се користат главно во секојдневниот дезинфекција, препарати, централна климатизација, централна кујна и други аспекти на болницата. Откако таму ...

  • котел на топол воздух печка произведени од страна на Huatai се транспортира во Ксинџијанг xinlianxin енергија Хемиски копродукции, ООД

   Huatai е технологија за истражување и оддел за развој, производство оддел, одделот за квалитет инспекција, сервис на проектот и други оддели и да соработуваат едни со други, со својата силна основни технологија, прва класа квалитет на производот и совршена услуга систем, нÐ ...

  • Топло добредојде Професорот Ли Zhiguang да Huatai копродукции, ООД за работа насоки и размена

   Утрото на 23. Декември, 2017 година, г-дин Ли Zhiguang, поранешен професор на Харбин Индустриски Универзитетот, го посети Huatai копродукции, ООД за водство. Во придружба на Жао Yunfeng, генерален менаџер на компанијата, и Танг режисер и директор на Leng Xinxiang котел инспекција институт, тие заеднички vis ...

  Send your message to us:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас